Unique Estates с удоволствие представя на Вашето внимание тази прекрасна къща с невероятен равен двор от 1660 кв.м. Намира се на на изключително тихо и уединено място в кв. Драгалевци, като същевременно е на 5 минути пеша от супермаркет, ресторанти и градски транспорт. Имотът е с удобно разпределение, изключително луксозно завършен до последния детайл. Големият и равен двор, прекрасните тераси и веранда завършват цялостната картина.
- Ref.ID K7150
- За продажба
- Къща , без обзавеждане
- Драгалевци, София
Параметри
- 4 Спални
- 3 Бани
- Площ: 586 кв.м.
- Площ на парцела: 1660 кв.м.
- Състояние: Завършен
- Гараж
Предимства
- Голям, перфектно поддържан двор
- Висок клас довършителни работи
- Стилна архитектура
Разпределение
1-во ниво: хол с камина и трапезария, отделна кухня, тоалетна за гости;
2-ро ниво: родителска спалня с голяма баня, гардеробно помещение и прекрасна тераса с гледка към градината. Три детски спални с баня ;
Приземно ниво: сауна с баня, фитнес зала, склад, апартамент за гости, кухненски бокс, стая за персонал, двоен гараж, винарна.
За Района
"Драгалевци" е един от най-престижните квартали в столицата. Разположен е в подножието на планина Витоша, между също толкова зелените и спокойни квартали "Симеоново" и "Бояна".
Районът е застроен предимно с еднофамилни къщи, малки семейни хотели и луксозни вили с просторни дворове. В квартала са изградени и комплекси с контролиран достъп, предоставящи спокойна среда и комфорт за много семейства. Цените на имотите в "Драгалевци" поддържат едни от най-високите нива в столицата и търсенето на жилищни площи там бележи ръст в последните години.
Името на квартала се свързва с интересната история за Апостола на свободата Васил Левски и Драга - красива девойка, която той срещнал там при опитите си да намери укритие в селото, преследван от турците. В чест на Апостола, който оставил дълбока диря в живота на селяните със своите революционни идеи и подвизи и заради любовта му с тяхната девойка, те кръстили селото на Драга и Левски. Жителите на Драгалевци кръщават и училището си на Апостола - 50-то ОУ "Васил Левски", а в центъра на квартала поставят табели, сочещи пътя, по който е минавал той. Така по стъпките на Васил Левски и днес вървят групи ученици и туристи, изследващи историческата пътека към скривалището му в манастира.
В квартала се намира и частното училище с изучаване на английски език "Св. Георги", както и много частни детски градини. В "Драгалевци" има кметство, поща и много добри ресторанти, хотели и магазини. Всеки стар софиянец поне веднъж е посещавал легендарния Виенски салон там.
Близостта до Витоша и един от най-популярните манастири в района - "Драгалевски манастир" са истинско богатство за живущите в квартала. Построеният още през 13-ти век манастир "Св. Богородица" също е на територията му.
В "Драгалевци" има изграден двуседалков въжен лифт, който свързва квартала със ски-пистите на Витоша.
Инфраструктурата и комуникациите в "Драгалевци" са отлични, а близостта му до бул. "Околовръстен път" гарантира бърз и лесен достъп до основните артерии и централната част на София.
Тази близост до центъра на града и природните богатства на планината, в съчетание с отличната панорамна гледка и комуникации го правят изключително атрактивен квартал за живеене. Възникнал преди векове, с годините превърнал се в скъпа вилна зона на столицата, днес "Драгалевци" е един от най-желаните райони в София.
Евелина Костакева
Партньор / Мениджър екип / Член на Мениджърски съвет
Партньор / Мениджър екип / Член на Мениджърски съвет