Unique Estates предлага ексклузивно за продажба просторен тристаен апартамент, разположен на последния етаж в престижна нова сграда, носител на приза „Сграда на годината“ 2024 г. Имотът е висок клас и съчетава добри архитектурни решения с изобилие от светлина като предоставя пълно уединение, заедно с несравнима панорама към града и планината. Сградата е изпълнена с най-високите стандарти в премиум строителството, разполага с луксозна рецепция и стилни фоайета. Концепцията е дело на водещото студио VIArchitects. Сред използваните материали и системи са врати Solid, гаражни врати Hörmann, дограма Reynaers Aluminium и асансьори KONE, както и енергийно ефективни изолационни системи и висококачествена шумоизолация.
- Ref.ID N28357
- За продажба
- Апартамент, на шпакловка и замазка
- Бояна, София
Параметри
- 2 Спални
- 2 Бани
- РЗП: 184 кв.м.
- Етаж: 5 / 5
- Състояние: Завършен с АКТ 16
- Изложение: Изток, Север, Юг
- Две паркоместа, възможност за покупка на две големи паркоместа на отделна цена
Предимства
- Ексклузивен апартамент в престижна нова сграда
- Уникална панорама към града и Витоша планина
- Контролиран достъп
- Две големи паркоместа на отделна цена
Разпределение
просторна дневна част с трапезария и кухня, голяма родителска спалня със собствена баня и дрешник, втора спалня с баня, красива панорамна тераса пред дневната
За Района
„Бояна” е един от най-престижните квартали в южната част на София, разположен в полите на планината Витоша. Намира се между жилищните комплекси „Драгалевци” и „Княжево” и е само на 7 км от центъра на столицата. Достъпът до него е перфектно обезпечен в инфраструктурно отношение. Свързан е с бул. България, който осигурява директен достъп до центъра, а придвижването до големите райони наоколо е бързо чрез Софийския околовръстен път. Има няколко детски градини, образователен център, спортна база и ресторанти.
Безспорни предимства на местоположението на квартала са чистият планински въздух, съчетан с естествената паркова среда, тишината, спокойствието и прекрасната панорамна гледка към София. Национален парк „Витоша” с природните си феномени и туристически маршрути е истинско богатство за живеещите в района. От тук започва и пътят към величествения Боянски водопад и Боянското езеро, както и към множество хотели, хижи и екопътеки, които са любима дестинация на много столичани.
В миналото в „Бояна” се е намирала извънградската резиденция на севастократор Калоян, част от която е била прочутата Боянска църква. Тя е един от културните символи на България, включена в Списъка на световното културно и природно наследство на ЮНЕСКО. По времето на Втората българска държава там са живели аристократи и знатни семейства.
Днес тук се намират резиденциите на президента и вицепрезидента на България, министър-председателя и председателя на Народното събрание. В престижния район са построени и много от изключителните частни имения и луксозни жилищни комплекси в столицата.
Ако търсите спокойно място за живеене, ползвайки се с удобствата както на града, така и на планината, то „Бояна” е точното място за живеене за вас.
Рени Цоловска
Старши консултант
Старши консултант


