

Страхотен четиристаен апартамент за продажба в кв. Лозенец
Описание на имота
Unique Estates има удоволствието да Ви представи за продажба просторен и функционален апартамент със самостоятелен двор, разположен в една от най-престижните и предпочитани части на София – Долен Лозенец. Имотът съчетава спокойна жилищна среда с всички предимства на централната градска локация.
Жилището се намира в нова сграда с висок клас строителство, елегантна архитектура и качествено изпълнение. Светлите помещения и добре организираното разпределение създават отлични условия за съвременен градски начин на живот, а самостоятелният двор е ценно допълнение към имота и предоставя възможност за обособяване на зона за отдих на открито.
Разпределението на апартамента включва дневна с кухненски бокс и излаз към тераса, три спални и три бани. Организацията на помещенията осигурява удобство и необходимата самостоятелност на отделните зони в жилището.
Апартаментът се предлага на шпакловка и замазка, което предоставя възможност на бъдещите собственици да реализират индивидуален интериорен проект и да завършат дома изцяло според своя стил и предпочитания.
Локацията в Долен Лозенец е сред основните предимства на имота. В близост се намират метростанция, паркове, училища, ресторанти, магазини и разнообразни услуги, а удобната връзка с централните части на София осигурява лесен достъп до всички необходими градски удобства.
Съчетанието от престижна локация, ново строителство, самостоятелен двор и функционално разпределение прави имота подходящ както за собствен дом, така и за инвестиция с потенциал за отдаване под наем.
Ref.ID 35299
Апартаменти, На шпакловка и замазка
Лозенец, София
Параметри на имота
3 Спални
3 Бани
РЗП: 171 кв.м
Етаж: 2 / 4
Състояние: Добро
Изложение: Югоизток
2 паркоместа, € 120 000
С ключ
Предимства
- Престижна локация в Долен Лозенец
- Нова сграда с висококачествено строителство
- Жилище на шпакловка и замазка
- Самостоятелен двор
- Светли и просторни помещения
- Отлична инвестиция както за собствено ползване, така и с цел отдаване под наем
- В близост до метростанция, паркове, училища, ресторанти и всички удобства на градската среда
Разпределение на имота
Разпределението на апартамента включва хол с кухненски бокс, излаз към тераса, три спални и три бани
За Района
Квартал Лозенец е един от най-престижните, предпочитани и утвърдени райони в София, съчетаващ богата история, отлична локация, зелена среда и модерна градска инфраструктура. Разположен на хълм южно от централната част на столицата, районът се простира от идеалния център на София до северните склонове на Витоша планина. Лозенец граничи с кварталите Център, Иван Вазов, Изток, Хладилника, Кръстова вада и Дианабад, а територията му традиционно се разделя на Горен и Долен Лозенец - две части със собствен характер и атмосфера.
Кварталът започва да се развива още през 20-те години на XX век и постепенно се превръща в предпочитано място за живеене на интелектуалния и културен елит на София. Долната част на района, около площад „Журналист“, е известна и като „Журналистическия квартал“, тъй като там са живели редица известни български писатели, поети, журналисти и обществени личности, сред които Валери Петров, Михаил Андреев, Сирак Скитник и други значими фигури от българската култура. И до днес кварталът пази духа на стара София чрез красивите си улици, нискоетажните кооперации, павираните пространства и впечатляващата архитектура на старите къщи.
В Лозенец могат да се открият едни от най-красивите сгради в столицата, проектирани от известни български архитекти от началото на миналия век. Характерни за района са елегантните фасади, просторните дворове, декоративните елементи и зелените улици, които създават усещане за спокойствие и уют, въпреки близостта до центъра на града. Именно богатото озеленяване и ниското застрояване в старата част на квартала превръщат Лозенец в една от най-зелените и приятни за живеене зони в София.
Горен Лозенец е по-модерната и динамично развиваща се част на квартала. Районът се отличава с луксозни жилищни комплекси, модерни офис сгради, дипломатически резиденции и престижни имоти с панорамни гледки към Витоша и центъра на столицата. В тази част на квартала се намират хотел „Маринела“, Парадайс център, множество бизнес сгради, бутикови заведения, фитнес и уелнес центрове, както и посолства и представителства на международни компании. Комбинацията от престижна среда, отлична инфраструктура и близост до ключови бизнес зони прави Горен Лозенец предпочитан избор за дипломати, мениджъри, предприемачи и семейства с висок стандарт на живот.
Транспортната свързаност на квартала е сред най-добрите в София. Районът се обслужва от метростанциите „Джеймс Баучер“, „Европейски съюз“ и „Витоша“, които осигуряват бърз достъп до центъра, бизнес районите и останалите части на града. Основни пътни артерии като бул. „Черни връх“, бул. „Арсеналски“, бул. „Драган Цанков“ и бул. „Джеймс Баучер“ осигуряват удобна автомобилна връзка с различни части на столицата. В квартала преминават и множество автобусни, трамвайни и тролейбусни линии, включително автобуси №88, 94, 102, 120 и 604, както и трамваи №10 и №15.
Лозенец предлага отлично развита социална и образователна инфраструктура. В района се намират престижни училища, детски градини, езикови центрове, университетски факултети и културни институции. Тук са разположени Софийската духовна семинария, Българското национално радио, различни читалища и културни пространства, както и Университетска болница „Лозенец“. В близост се намират още болница „Токуда“, множество медицински центрове и частни клиники, които допринасят за високото качество на живот в района.
Едно от най-големите предимства на Лозенец е близостта до големи паркове и зелени пространства. Кварталът граничи с Южния парк – едно от най-предпочитаните места за разходки, спорт и свободно време в София. В границите на района попадат и части от Борисовата градина, както и Софийският зоопарк. Зеленината, спокойните улици и добрата градска среда създават усещане за комфорт и баланс между динамиката на големия град и спокойствието на жилищната среда.
Пазарът на недвижими имоти в Лозенец е сред най-стабилните и престижни в столицата. Районът предлага разнообразие от жилища - от емблематични стари кооперации с високи тавани и автентична архитектура до модерни апартаменти, мезонети и луксозни къщи в затворени комплекси. Интересът към покупка и наем на имоти в Лозенец остава изключително висок както сред български, така и сред чуждестранни клиенти, благодарение на престижната локация, развитата инфраструктура и високото качество на живот.
Лозенец е предпочитан както за дългосрочно живеене, така и с инвестиционна цел. Районът привлича високо квалифицирани професионалисти, служители на международни компании, дипломати и семейства, които търсят удобна градска среда, бърз достъп до административни и бизнес центрове, както и спокойствие и сигурност. Независимо дали търсите уютно студио, просторен апартамент, луксозен мезонет или къща в престижен район, Лозенец предлага разнообразие от имоти, които отговарят на различни изисквания, стил на живот и инвестиционни цели.





Описание на имота
Unique Estates има удоволствието да Ви представи за продажба просторен и функционален апартамент със самостоятелен двор, разположен в една от най-престижните и предпочитани части на София – Долен Лозенец. Имотът съчетава спокойна жилищна среда с всички предимства на централната градска локация.
Жилището се намира в нова сграда с висок клас строителство, елегантна архитектура и качествено изпълнение. Светлите помещения и добре организираното…
Параметри на имота
3 Спални
3 Бани
РЗП: 171 кв.м
Етаж: 2 / 4
Състояние: Добро
Изложение: Югоизток
2 паркоместа, € 120 000
С ключ
Предимства
- Престижна локация в Долен Лозенец
- Нова сграда с висококачествено строителство
- Жилище на шпакловка и замазка
- Самостоятелен двор
- Светли и просторни помещения
- Отлична инвестиция както за собствено ползване, така и с цел отдаване под наем
- В близост до метростанция, паркове, училища, ресторанти и всички удобства на градската среда
Разпределение на имота
Разпределението на апартамента включва хол с кухненски бокс, излаз към тераса, три спални и три бани
За Района
Квартал Лозенец е един от най-престижните, предпочитани и утвърдени райони в София, съчетаващ богата история, отлична…
Марина Людмилова
Старши консултант / Мениджър екип / Член на мениджърски съвет
Разгледайте моите оферти:
Свържете се с менСтрахотен четиристаен апартамент за продажба в кв. Лозенец
Ref.ID 35299
За продажба
Апартаменти, На шпакловка и замазка
Лозенец, София
Подобни имоти

€ 850 000
Панорамен мезонет с три спални за продажба до хотел Маринела
- • Лозенец, София
- • Апартаменти, Частично обзавеждане
- • РЗП: 239 кв.м.
- • Етаж: 6 / 7
Ref. ID: 32987

€ 780 000
Четиристаен апартамент в кв. Лозенец за продажба
- • Лозенец, София
- • Апартаменти, На шпакловка и замазка
- • РЗП: 178 кв.м.
- • Етаж: 3 / 7
Ref. ID: 33870

€ 812 250
Ексклузивен четиристаен апартамент в бутикова сграда в Лозенец
- • Лозенец, София
- • Апартаменти, На шпакловка и замазка
- • РЗП: 180.5 кв.м.
- • Етаж: 4 / 6
Ref. ID: 24149

€ 970 000
Многостаен апартамент за продажба в кв. Лозенец
- • Лозенец, София
- • Апартаменти, Пълно обзавеждане
- • РЗП: 206 кв.м.
- • Етаж: 4 / 7
Ref. ID: 22338

€ 885 000
Превъзходен апартамент за продажба в новия център на града
- • Лозенец, София
- • Апартаменти, На шпакловка и замазка
- • РЗП: 196 кв.м.
- • Етаж: 17 / 20
Ref. ID: 20139

€ 1 200 000
Просторен четиристаен апартамент за продажба в кв. Лозенец
- • Лозенец, София
- • Апартаменти, Пълно обзавеждане
- • РЗП: 218 кв.м.
- • Етаж: 5 / 8
Ref. ID: 32169

€ 1 111 100
Пентхаус с невероятни гледки в близост до Парадайс център
- • Лозенец, София
- • Апартаменти, На шпакловка и замазка
- • РЗП: 180 кв.м.
- • Етаж: 11
Ref. ID: 26447

€ 1 000 000
Четиристаен апартамент за продажба в кв. Лозенец
- • Лозенец, София
- • Апартаменти, На шпакловка и замазка
- • РЗП: 250 кв.м.
- • Етаж: 4 / 7
Ref. ID: 25855

Цена по запитване
Ексклузивен апартамент за продажба с три спални в кв. Лозенец
- • Лозенец, София
- • Апартаменти, На шпакловка и замазка
- • РЗП: 253 кв.м.
- • Етаж: 2 / 6
Ref. ID: 17657

€ 1 000 000
Изключителен четиристаен апартамент до площад "Народно Събрание"
- • Център, София
- • Апартаменти, Пълно обзавеждане
- • РЗП: 185 кв.м.
- • Етаж: 3 / 4
Ref. ID: 19543

€ 840 000
Премиум пентхаус с три спални за продажба в кв. Витоша
- • Витоша, София
- • Апартаменти, На шпакловка и замазка
- • РЗП: 326 кв.м.
- • Етаж: 4 / 4
Ref. ID: 35349

€ 749 000
Южен апартамент с три спални и гледка в проект Рейна
- • Витоша, София
- • Апартаменти, На шпакловка и замазка
- • РЗП: 212 кв.м.
- • Етаж: 10 / 11
Ref. ID: 26385





